Chcesz zamówić obrączki Kraków? Wejdź na http://tinyurl.com/yy284jlu.

Dla wielu osób ceremonia ślubu jest niezmiernie poruszającym dniem w życiu. Obrzęd ten wiąże Państwa Młodych po wsze czasy, a oznaką ich zaangażowania, wierności i miłości są obrączki, które wkładają sobie na palce.

Obrączki ślubne – nie zawsze na prawym palcu serdecznym

Pierwotnie nie nie istniało rozróżnienia na obrączki i pierścienie zaręczynowe, toteż mają one wspólne dzieje, które sięgają daleko w Starożytność. Obrączki zostały przyjęte do prawa kanonicznego przez Kościół Katolicki zaledwie w XIII w., dzięki czemu podarowanie żonie pierścionka stało się elementem sakramentu zaślubin. Mało osób wie jednak, iż mężowie zaczęli nosić na palcu obrączkę ślubną kilkaset lat później. Już uprzednio bywały przypadki, że wsuwali pierścienie na palec obrączkowy jak odjeżdżali na wojnę, jednakże obyczaj ten rozpowszechnił się dopiero w poprzednim stuleciu, a dokładniej w czasie II Wojny Światowej. Obrączka przypominała wojakowi, iż wyczekuje na niego małżonka, za którą ma walczyć i której ma obowiązek być wierny. Nad Wisłą małżonkowie noszą obrączki na serdecznym palcu prawej dłoni, jednakże w innych krajach, jak przykładowo na Słowacji, na Słowenii, w Szwecji czy w Meksyku, wsuwa się je na lewą rękę, gdzie wedle staroświeckich wierzeń biegnie “żyła miłości”, która wiedzie wprost do serca. Inaczej niż pierścionków zaręczynowych, młoda para przymierza i wybiera obrączki razem, niemniej jednak tradycja mówi, że kobieta nie powinna pokrywać ich kosztu, ponieważ jest to zadanie narzeczonego.

Obrączki ślubne – wygraweruj cytat, datę ślubu albo imiona małżonka

Odmiennie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się bardziej stonowaną stylistyką. Przez okres wielu wieków wykonywano je z rozmaitych surowców, mniej lub bardziej trwałych. Później użyto do tego metale i ich stopy (takie jak miedź lub stal), które uosabiały moc miłości. Dziś do ich sporządzenia używa się przeważnie platyny oraz złota, które są oznaką ufności w stosunku partnera. Naturalnie, zdobi się je w wielu przypadkach kamieniami szlachetnymi, jednak nadal przeważnie nabywane są uniwersalne, gładkie pierścienie ze złota oraz subtelne nowoczesne obrączki, w których wykorzystano dwa rodzaje złota (np. tradycyjne i białe). Sklepy jubilerskie specjalizujące się w wykonywaniu obrączek, świadczą też często usługę ich grawerowania. Mamy więc opcję personalizacji obrączki grawerując do nich datę ślubu, imię małżonka albo znaczący dla nowożeńców cytat.

Nasze dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]