Jeśli szukasz srebrnych wisiorków, koniecznie odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.