Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to kompleksowa infrastruktura obejmująca mnóstwo rozmaitych urządzeń – od elementarnych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju działają specjalistyczne firmy, które zajmują się obsługą sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi oferują i z jakich modułów składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – w szpitalach i domach wielorodzinnych

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny VHF, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, mikrowzmacniacze abonenckie, zwrotnice antenowe, węzły optyczne. W sprzedaży znaleźć można również wzmacniacze budynkowe, kable światłowodowe, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i systemy PON – GEPON. Moduły tego typu zakładane są na budynkach użyteczności publicznej, w hotelach i wieżowcach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast z reguły rozplanowywaniem sieci i produkowaniem konkretnych komponentów. Sieci teletechniczne opierają się na niezawodnych komponentach i specjalistycznym montażu – dlatego niezbędne jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – doradztwo profesjonalnych podmiotów

Konieczne jest także, aby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne specjalistycznych przedsiębiorstw, które zagwarantują odpowiednie rozwiązania oraz zaoferują najlepsze urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają również serwisowania, dlatego niesamowicie istotna jest opieka pogwarancyjna. Korzystają z niej zazwyczaj deweloperzy.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]