Kilimandżaro wyprawa. Więcej na http://tinyurl.com/hpdrlso

Wiele osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać długą wędrówkę z bardzo ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem oraz specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]