Oferta wyjazdów trekkingowych w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was mamy.

Górskie wycieczki mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]