Sięganie po górskie szczyty to cel licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze przepiękne krajobrazy, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się również wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]