Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]