Więcej informacji o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można podziwiać oszałamiające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne skalistych grani, turni oraz baszt skalnych

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną ilością baszt skalnych, stromych turni i ostrych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i bardzo strome stoki, wytyczono w nich także sporo prostych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje wyprawa przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimę, przemierzając mało spadziste tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Tre Cime.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]