Po więcej informacji o trekkingi Himalaje kliknij tutaj

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj takie kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem trasy, z którymi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie narzędzia, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach i buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę trudnym obszarze, co sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią przyczepność nawet na śliskich trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy również latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi obu akcesoriów niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Broad Peak i K2.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]