Wejdź na voigtklinikaoka.pl, aby uzyskać informacje o femtoLasik.
Laserowa korekta wzroku to dzisiaj najpopularniejsza metoda korekcji hyperopii, myopii, astygmatyzmu oraz presbiopii, aczkolwiek mało pacjentów jest świadomym tego, iż zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy rozmaitych technik.
Zalety metody FemtoLASIK
Zabieg FemtoLASIK (popularnie nazywany też All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezbolesna oraz bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) oraz w niektórych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – biegły optometrysta potrafi przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, iż pacjentom niezmiernie szybko wraca ostrość wzroku – zasadniczo w ciągu 24 godzin po zabiegu może wznowić swoje codzienne zadania. Zabieg realizowany w dwóch etapach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości około 0,1 mm, a w kolejnej fazie ma miejsce modelowanie rogówki laserem excimerowym.
FemtoLASIK Topoguided jest natomiast innym wariantem zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta wykonuje mapę rogówki i na jej bazie koduje wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z hyperopią oraz astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się niestandardowym kształtem.
Pozostałe zabiegi korekcji wad wzroku
Mniej popularne sposoby korekcji wad wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z przeróżnych powodów nie da się zastosować zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmuje się nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie samoistnie), a następnie modeluje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, gdyż wiązka lasera nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować wyłącznie do korekty niewielkich wad wzroku.
Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]