Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, kurz, pyły zawieszone PM2.5, spaliny pojazdów czy wirusy i bakterie. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.