Laser wysokoenergetyczny cena. Zdobądź więcej wiadomości.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, zapalenia stawów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, różny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]