Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (pasty, lakiery, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o 15 odcieni

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także właściwe dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.