Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej, który widocznie poprawia kondycję skóry oraz umożliwia efektywne zwalczanie objawów starzenia. Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Jak przebiega karboksyterapia?

Działanie karboksyterapii na organizm

Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o rozległym spektrum zastosowania – wzmaga napięcie skóry twarzy, szyi czy dekoltu, pomaga eliminować zmarszczki i efektywnie poprawia elastyczność skóry. Jest wykorzystywana również do innych celów – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejsza widoczność tzw. „skórki pomarańczowej” i blizn, jak również eliminuje teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynka krwionośne. Zabieg ten znany jest również z zapobiegania łysieniu oraz łagodzenia zmian łuszczycowych. Sekretem jej działania jest CO2 wprowadzany w tkanki podskórne, co skutkuje usunięciem toksyn, zmniejszeniem obrzęków oraz odżywieniem tkanek. Dodatkowo karboksyterapia poprawia krążenie krwi, pobudza spalanie tłuszczu, a także wspiera proces budowania nowych naczynek krwionośnych. Zabieg p także włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Popularne zabiegi z wykorzystaniem karboksyterapii

Jakie wyróżniamy rodzaje karboksyterapii? Znacznym popytem może pochwalić się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na zredukowanie cieni i „worków”. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i to zwykle na niej dają się zauważyć pierwsze przejawy starzenia. Karboksyterapia przywraca twarzy młody wygląd, a skórze blask. Niesłychanie modna jest także karboksyterapia skóry głowy, która jest skuteczna w walce z łysieniem. Dwutlenek węgla podany pod skórę głowy wzmacnia wątłe cebulki włosów, zapobiegając nadmiernej ich utracie i stymulując ich wzrost.