Chcesz kupić aparat do magnetoterapii? Wejdź na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]