Zamów filtr F9

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w salach operacyjnych).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły PM2.5 oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w biurowcach, domach czy obiektach użyteczności publicznej bardzo dobrze spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem także takie zanieczyszczenia, jak włosy, zarodniki grzybów bądź dym tytoniowy. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle farmaceutycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46